tomenu

bgb2   
strešné okná

Vysoká kvalita výroby, ľahkosť a bezpečnosť používania ako aj inovatívne riešenia umožňujú výber vhodného strešného okna FAKRO pre všetkých užívateľov. Strešné okná FAKRO sa vyrábajú z najkvalitnejších surovín pomocou najnovšej technológie, čo garantuje trvácnosť, bezpečnosť, funkčnosť a veľmi dobré termoizolačné vlastnosti.


kyvno-výklopné okná                

kyvno-výklopné okná FPP PreSelect bgb2

Charakteristika
vyrobené z borovicového dreva, tlakovo impregnovaného, trojnásobne lakovaného akrylátovým lakom,
okno sa obsluhuje pomocou kľučky, umiestnenej v dolnej časti krídla. Zmenu spôsobu otvárania umožňuje prepínač preSelect umiestnený v strednej časti rámu,
vyberanie a vkladanie krídla ako aj montáž celého okna preSelect? je totožné ako pri oknách kyvných FT,
montované v streche so sklonom od 15° do 55° spolu s tesniacim lemovaním,
široká škála vnútorných doplnkov ako aj vonkajších markíz je kompatibilná s ostatnými typmi strešných okien.


Panoramatické strešné okná FEL 4

Charakteristika

vyrobené z borovicového dreva, tlakovo impregnovaného, dvojnásobne malovaného akrylátovým lakom,
kľučky umiestnené v dolnej časti krídla umožňujú manipuláciu, horné úchyty umožňujú zmenu spôsobu otvárania okna,
montované v strechách so sklonom od 15° do 55° spolu s tesniacim lemovaním,
obohatené širokou škálou vnútorných doplnkov kompatibilných s ostatnými druhmi okien. Medzi vonkajšie príslušenstvo FEL patrí vonkajšia markíza a roleta ktorá ma odlišnú konštrukciu.


plastové kyvno-výklopné okná PPP PreSelect 60

Charakteristika

vyrobené z viackomorových profilpv PVC bielej farby ( RAL 9010) s vnútonými pozinkovanými oceľovými výstuhami, ovládanie klučkou v spodnej časti okenného krídla - zmena spôsobu otvaránia zaisťuje prepínač preSelect, dodatečn môže byť doplnené pestrou ponukou vonkajších a vnútorných doplnkov, montované spolu s tesniacim lémovaním do striech so sklonom od 15°do 55°, do predu namontované spodné montážne prvky pre doporučenú montáž okna na latách v konštrukcíi strechy, 10 rokov záruka.

kývno-výklopné okno FPP-W 62

Dve samostatné funkcie otvárania krídla: kyvná a výklopná. Výklopná funkcia v rozsahu 0° - 35°, kyvná funkcia do 180°. Inovatívny systém kovania je zárukou plnej stability krídla, rovnako v prípade kyvnej, ako aj výklopnej funkcie. Zmenu spôsobu otvárania umožňuje prepínač preSelect umiestnený v polovici výšky rámu. Prístup k nemu je možný po otvorení krídla.Pohodlná obsluha okna pomocou kľučky umiestnenej v dolnej časti krídla. Kľučka má dva stupne štrbinového pootvorenia. Okná FPP-W sú vybavené automatickou ventilačnou mriežkou V40P, ktorá dodáva optimálny objem vzduchu do miestnosti. Vetracia mriežka V40P zaisťuje zdravú mikroklímu v podkroví a úsporu tepelnej energie. Jednoduchý spôsob umývania vonkajšieho skla a zakladania markízy vďaka poistke na zafixovanie krídla v polohe 180°.


kyvné strešné okná


kyvné strešné okná FTS, FTS-V, FTP-V 5

Charakteristika


vyrobené z borovicového dreva, tlakovo impregnovaného, s vrstvou akrylátového laku,
kľučka umiestnená v dolnej časti krídla umožňuje ľahkú obsluhu okna, ako aj dvojstupňovú mikroventiláciu,
montované v streche so sklonom 15° do 90° spolu s tesniacim lemovaním,
bohatá škála vnútorných a vonkajších doplnkov.


kyvné strešné okná FTP-W 6

Charakteristika

vyrobené z borovicového dreva, tlakovo impregnované, štvornásobne malované bielym polyuretánovým lakom, odolné voči vlhkosti,
kľučka umiestnená v dolnej časti krídla umožňuje ľahkú obsluhu okna ako aj, dvojstupňovú mikroventiláciu,
montované v strechách so sklonom od 15° do 90° spolu s tesniacim lemovaním,
obohatené širokou škálou vonkajších a vnútorných doplnkov.


Kyvné FTP-V Elektro 57

Nové okno FTP-V Elektro je kyvné prevedenie strešného okna ktoré je vybavené el. zariadením umožňujúcim jeho otváranie a zatváranie a tiež ovládanie doplnkov okna za pomoci diaľkového ovládača. Okno zabezpečuje vysoký komfort využitia podkrovia, kedže je ovládané z ľubovoľného miesta a samočinne sa zatvára pri daždi.


FTH-V okno so zvýšenou osou otáčania 61

Kyvné okno s osou otáčania nad polovicou výšky okna, vďaka čomu dokonca aj vysoká osoba môže podísť k okraju okna. Spodná časť krídla plní funkciu výklopného okna a horná vytvára dodatočné presvetlenie. Strešné okno, ktoré po montáži v streche so sklonom 39°- 43° spĺňa požiadavky normy DIN 5034-1*, podľa ktorých sa má spodný okraj okna nachádzať vo výške do 95 cm a horný okraj okna v najmenšej výške 220 cm od podlahy. Krídlo je pri otočení v uhle od 0° do 45° pridržiavané inovatívnym podporným mechanizmom, ktorý umožňuje ponechanie otvoreného krídla v ľubovoľnej polohe v tomto rozmedzí. Obsluha okna kľučkou umiestnenou v spodnej časti krídla. Kľučka umožňuje dvojstupňové polohovanie štrbinového pootvorenia (mikroventilácia). Vybavené automatickou vetracou mriežkou V40P privádzajúcou do miestnosti optimálny objem vzduchu. Automatická vetracia mriežka V40P vytvára v podkroví zdravú mikroklímu a šetrí tepelnú energiu. Krídlo môže byť pri umývaní zafixované v polohe 160°.


Kývne plastové PTP
1

Okno PTP je úplne nové okno jediné svojho druhu s konštrukciou hliníkovo-plastovou. Je určené na používanie v obytných podkrovných miestnostiach so zvýšenou vlhkosťou prostredia napr. v kúpeľniach alebo kuchyniach. Strešné okná PTP je možné používať tiež v miestnostiach, v ktorých na želanie zákazníka majú byť okná v bielom prevedení, ktoré sa ľahko udržiavajú čisté.


Kývne FTT Termo 2

Okno FTT Termo je strešné okno novej a špeciálnej, zabezpečujúcej veľkú úsporu tepelnej energie. Okno je charakteristické veľmi dobrým súčiniteľom prestupu tepla celého okna Uokno= 0,94W/m2K), čo umožňuje použitie týchto okien do budov kde sú maximálne požiadavky na úsporu energií a minimalizovanie tepelných strát naprr. pri stavbách nizkoenergetických a pasívnych. Okno FTT je strešným oknom s kývnou konštrukciou vybaveného dvojkomorovým superenergoúsporným trojsklom, ktoré je umiestnené v hrubšom drevenom krídle. Správne naprojektovanie a montáž strešného okna s dôrazom na zabezpečenie miestností pred vonkajšou vlhkosťou a ochladzovaním po obvode rámu s montážnym príslušenstvom pre okná FAKRO, zabezpečí vynikajúce tepelnotechnické parametre i najvyššiu 4 triedu tesnosti v oblasti infiltrácie vzduchu (podľa klasifikácie PN-EN 12207).


Funkcia tesniaceho lemovania
 
Nevyhnutnou súčasťou strešného okna pre jeho správne namontovanie do strešného plášťa je tesniace lemovanie. Správne a presné založenie tesniaceho lemovania zaručí trvalé a tesné prepojenie okna so strešnou krytinou. Založením lemovania zvedieme dažďovú vodu a sneh okolo okna a zároveň zabezpečíme pred vplyvom vetra. Z ohľadom na rôznorodosť strešných krytín v ponuke FAKRO sa nachádza veľa typov tesniacich lemovaní. Tesniace lemovania sú štandardne vyrobené z hliníkového plechu lakovaného polyesterom. Základnou farbou lemovania je šedá najblišie k RAL 7022 , vďaka čomu je okno zosúladené s typovými farbami strešných krytín.

bgb2

TYPY  LEMOVANÍ.

Tesniace lemovania pre ploché strešné krytiny ESV, 20

Opis
Lemovanie ES umožňuje tesné prepojenie strešného okna s plochými strešnými krytinami, ako sú: bitumenové pása, asfaltové šindle, šablóny do hrúbky 10 mm (2 vrstvy po 5 mm).
Štandardne sú lemovania vyrábané ako sólo pre jedno okno.
Tiež je možná montáž okien do skupín:

Tesniace lemovania pre vlnité strešné krytiny EZN, 23

Opis
Lemovanie EZ zabezpečuje tesné prepojenie okna s profilovanou strešnou krytinou ako sú: škridla, profilovaný plech.
Je univerzálnym lemovaním, ktoré môže byť použité nielen do krytín vlnitých, ale do všetkých druhov krytín do výšky profilu 45 mm.


Tesniace lemovania pre vysokoprofilované strešné 24

Opis
Lemovanie EH slúži na tesné prepojenie strešného okna s vysokoprofilovanými krytinami ako sú:
vysokoprofilové škridle a plechy

Katalóg produktov Fakro.pdf

tomenu