tomenu

logo  11650a083b


60 rokov skúseností

Schiedel je odborník v oblasti komínov a najväčší podnik na svete špecializovaný výhradne na odvod spalín. Na jeho skúsenosti a profesionalitu sa môžete vždy spoľahnúť.


Nadštandardná kvalita keramických vložiek  11650a083b
Keramické vložky UNI*** PLUS vyrábané novou technológiou spĺňajú v maximálnej možnej miere požiadavky na odolnosť proti vysokým teplotám aj proti vlhkosti. Potvrdzujú to certifikáty štátnych skúšobní a priebežná interná kontrola kvality.
Pri kúpe keramickej komínovej vložky trvajte na značke Schiedel UNI*** PLUS s charakteristickým hnedým sfarbením.


Dobrý ťah  10d_1
Tenkostenná keramická vložka kruhového prierezu s hladkým vnútorným povrchom, veľmi kvalitná izolácia a správne dimenzovanie zaručia bezpečný odvod spalín nad strechou.


Požiarna bezpečnosť  10d_2
Značné rozdiely teplôt spalín spôsobujú pri lacných viacvrstvových komínoch a pri murovaných komínoch trhliny. Naproti tomu trojvrstvové komíny Schiedel (komínová tvárnica - izolácia - vložka), vyrobené v najvyššej kvalite UNI*** PLUS, zaručujú komín bez trhlín a netesností a to aj v prípade vyhorenia sadzí (teploty nad 1000 °C).

Odolnosť proti vlhkosti 
Pri prevádzke moderných, energeticky úsporných kotlov vzniká v komíne vlhkosť. Tesná keramická vložka a systém zadného odvetrania udržujú komín suchý. Tým sa ušetrí za prípadnú sanáciu presiaknutých komínov.

Odolnosť proti korózii  10d_4
Vlhkosť nie je len voda. Spaľovaním vykurovacieho oleja, plynu, dreva... sa tvoria agresívne kyseliny. UNI*** PLUS - keramika však odoláva tejto záťaži neobmedzene a v porovnaní s ňou vyzerajú ostatné materiály v komínoch skoro opotrebované.

Vysoká životnosť so zárukou  10d_5
Na rozdiel od murovaných komínov ponúkajú originálne komínové systémy Schiedel trojnásobnú 30-ročnú záruku - pri vyhorení, pri pôsobení vlhkosti a zároveň pri poškodení koróziou.

Keramické vyústenie komína  10d_6
Kovové časti komínov korodujú a vytvárajú slabé miesta v komínovom prieduchu. Pri komínových systémoch Schiedel, kde prieduch tvoria iba šamotové vložky, nedochádza k žiadnemu opotrebovaniu. Tým máte po starostiach a ušetríte za drahé opravy.

Univerzálnosť  10d_7
UNI*** PLUS - univerzálny komín Schiedel je určený pre všetky typy kúrenia a všetky aktuálne a budúce možné technológie vykurovania. Pri prechode na iné vykurovacie médium nie je potrebné komín vložkovať. Tak už dnes ušetríte svoje peniaze.

Jednoduchá montáž  10d_8
Schiedel ponúka dokonale zladené stavebné diely trojvrstvového komínového systému od komínovej päty až po ústie komína vrátane príslušenstva. Výsledok: krátka doba montáže, úspora nákladov a vylúčenie montážnych chýb.


SCHIEDEL - KERAMICKÉ KOMÍNOVÉ SYSTÉMY


11650a083b  Schiedel ABSOLUT
Dvojvrstvový komínový systém s integrovanou izoláciou - keramické vložky s "absolútnou" tesnosťou - systém spoja vložiek hrdlom - pre všetky typy palív a spotrebičov
Vyhlásenie zhody.pdf

Montážny návod.pdf


bd925a4b80Schiedel UNI PLUS***
Trojvrstvový komínový systém - systém so zadným odvetraním - unikátna technická keramika - trojnásobná 30 ročná záruka, na základe 60-ročných skúseností
Vyhlásenie zhody.pdf

Montážny návod.pdf

Montážny návod.pdf


schornstein_sih_9dbc09  Schiedel SOLID
Trojvrstvový komínový systém - cenová a kvalitatívna alternatíva. Pre všetky typy palív v kvalite Schiedel.

Multi_x_01  Schiedel MULTI
Vzducho-spalinový komínový systém pre pripojenie viacerých spotrebičov typu "C" - určený pre kondenzačné spotrebiče - riešenie pre bytové domy - možnosť projiť až 10 spotrebičov

Vyhlásenie zhody.pdf

Montážny návod.pdfquadro_resize  Schiedel QUADRO
Vzducho-spalinový komínový systém pre pripojenie viacerých spotrebičov typu "C" - riešenie pre bytové domy - možnosť projiť až 10 spotrebičov
Vyhlásenie zhody.pdf


Kerastar_rohr_resize Schiedel KERASTAR
Trojvrstvový systém s vnútornou keramickou vložkou, izoláciou a nerezovým opláštením - pre všetky typy palív - ideálny pre architektonicky zaujímavé objekty - ale aj pre dodatočnú prístavbu komínového telesa

 

 

SCHIEDEL - NEREZOVÉ KOMÍNOVÉ SYSTÉMY

ICS
bd925a4b80
Dvojplášťový komínový systém.

Vyhlásenie zhody.pdf

 

Prima PLUS
prima_plus_01
Univerzálny jednoplášťový nerezový komínový systém.

Vyhlásenie zhody.pdf

 

TECHNOFLEX
keranova_01
Komínový systém TECHNOFLEX je kombinácia dvojvrstvovej pružnej komínovej vložky, pevných tvaroviek a hrdiel systému TECHNOFIX 2000.
Keranova
Šamotové tenkostenné komínové vložky Schiedel Keranova sú technologicky a funkčne absolútna svetová špička.


Články o komínoch

Bezpecny_a_odolny_komin.doc

Komin_je_dusou_domova_i_v_krize.doc

Komin_pre_ekologicke_vykurovanie.doc

Kominove_minimum.doc

Komponenty_pre_bezpecne_byvanie.doc


Kurte_biomasou.doc

Nezavislost_-_Absolut.doc

Vacsia_odolnost_UNI_PLUS.doc

Vyhodna_kupa_vetrania_a_krbov.doc

tomenu